ABD de iki kardeş 1903 yılında ilk uçak yolculuğunu kendi yaptıkları pervaneli araç ile sadece 36 metre uçarak gerçekleştirdi.
Bundan 66 yıl gibi küçük bir süre geçtikten sonra 1969 da insanoğlu ay a uçtu.
Bunu nasıl başardılar?
Çok büyük bir tılsıma sahipler.
Biz daha yakın zamana kadar başörtüsü ile kızlar eğitim alabilirmi alamazmı yı tartıştık hararetle.
Başörtüsü takan kızlarımız sanki eğitim almayı haketmiyorlarmış gibi bir devlet anlayışı gerçekten vardı.
O devlet iradesi kendi çocuklarının eğitim alırken barınma ve geçinme ihtiyaçlarını görmezden gelirken onları terör örgütlerinin kucağına ittiğini farketmedi.
O terör örgütleri devletin tüm kurumlarına sızarak vatandaşın canına ,malına, geleceğine kısmetine ,emeğine, alın terine kastetti.
Devlet ,biz bunu farketmedik dedi.
Devleti idare edenleri eleştirip onları hizaya getirmesi gereken muhalefettekiler de hiçbirşeyi farketmediler.
Sadece Fetö den tutuklananların sayısı 77 bin den fazla. Farkedilmeyen
Bundan 66 yıl önce ülkede fakirlik, yolsuzluk ,eğitimsizlik ,fırsat eşitsizliği vardı. Şimdi de aynıları var.
Onlar 66 yılda 36 metre ile başlayıp , Dünyadan 376 bin km ötedeki ay a uçtular. Hemde günümüzden 49 yıl önce . Uzaya uydular yerleştirip burun deliklerimizi bile görebiliyor.
Biz  sabah akşam adını andığımız her yere heykelini diktiğimiz Dünyanın en büyük dahisi ” İstikbal göklerdedir ” demesine rağmen  bizi göklere taşıyacak kendi çocuklarımızı iyi eğitemedik, ilgilenmedik ,sorunlarını da kendilerinide görmezden geldik.
Batının başarısının altındaki tılsım ” Eğitim”
Hep kendi menfaatlerini düşünen ,kendinden olmayanı insan yerine koymayan ,ancak kendinden olanı da çok iyi eğiten batı , doğunun en zekilerini parasıyla alıp kendine hizmet ettiriyor.
Diğer tarafta ise
Hep kendi menfaatini düşünen küçük bir zümre , halkının iyi eğitim almamasını geçtik ,kendi ülkesinde binbir çeşit vatan haini örgütlerin kök salmasını seyretti yarım asır.
Eğitim her şeyden önemlidir. Öyle olmasaydı terör örgütleri ilk önce eğitim kurumlarında yuvalanmazdı.  Senin çocuklarını öyle hainleştirdiki çocuk gidip kullandığı uçak ile senin milletinin meclisini bombaladı. Bunu Dünya savaşında İngiliz ,kurtuluş savaşında Yunan yapamamıştı.
Genel seçimi geçtim ,yerel seçimde ilçe halkının eğitimi, bilgi birikimi ve becerisi ,entellektüel yaşam kalitesi ile  ilgili bir söylem ve plan duymayı umut ediyorum , sevgili adaylar. Bunun da altının dolu olmasını bekliyorum.
Her tarafı rant için imara açmayı planlamaktan vede ilçeyi borçlandırıp durmaktan çok daha ehven bir konu olduğunu hepimiz biliyoruz.
Sevgiler.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız