Vali Yakup Canbolat’tan Orhangazi Ziyareti

0
183

Bursa Valisi Yakup Canbolat, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte Orhangazi’yi ziyaret etti. İlk olarak Orhangazi Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Canbolat buradan sonra ikinci ziyaretini Orhangazi Belediyesi’ne yaptı. Daha sonra protokol üyeleriyle birlikte Koç İlköğretim Okulu’nda muhtarlar ve kurum yöneticileriyle bir araya gelen Vali Yakup Canbolat, ilçede devam eden kamu yatırımları hakkında brifing aldı.

İLK ZİYARET KAYMAKAMLIĞA

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Orhangazi ziyaretinde ilk olarak Orhangazi Kaymakamlığını ziyaret etti. Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz başta olmak üzere İlçe Emniyet Müdürü Ayşen Atik Çetiner, Jand. Bnb. Ali Kanber ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Vali Canbolat, burada Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz’dan ilçe hakkında genel bilgiler aldı.

İKİNCİ ZİYARET BELEDİYEYE

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Orhangazi’ye gelen Bursa Valisi Yakup Canbolat Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı makamında ziyaret etti. Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve birim müdürleri ile birlikte Vali Yakup Canbolat’ı Belediye binası önünde karşılayan Belediye Başkanı Bekir Aydın ardından makamında gerçekleşen görüşmede ilçemiz hakkında genel bilgileri paylaşırken Orhangazi’nin sosyo-politik ve ekonomik yapısının oldukça güçlü olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Bekir Aydın İlçemiz İstanbul ve Bursa illeri arasında bir köprü görevi görmektedir ve sanayi alanlarımız oldukça güçlüdür. Ülkemizin hem ekonomisine hemde istihdamına katkı sunuyoruz dedi. Belediye Başkanı Bekir Aydın Vali Canbolat’a göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgiler sundu.  “ İlçemiz her alanda büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Büyüme ivmesini hızla sürdürmesi sebebiyle de kentimize yeni projeler geliştirmeye devam ediyoruz dedi”. Ziyaretlerinden dolayı Sayın Bursa Valimiz Yakup Canbolat’a teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Orhangazi Belediyesi ziyareti öncesinde Cumhuriyet Alanı ve belediye hizmet binası çevresinde bulunan vatandaşlar ile kısa bir sohbet eden Vali Canbolat, Orhangazili şehit babası İlhan Özçelik ile sohbet edererek hal ve hatırını sordu. Orhangazili vatandaşların sıcak sohbeti ile karşılanan Vali Canbolat, ziyaretlerinin sık sık gerçekleşeceğini söyledi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BRİFİNG ALDI

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Orhangazi İlçesinde mahalle muhtarlarımızla bir araya geldiği toplantıda, muhtarlarımızın sorun ve taleplerini dinledi. Valiliğimiz koordinesinde Orhangazi Koç İlkokulunda düzenlenen toplantıya, Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Tuğgeneral Hakan Saraç, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Sağlık Müdürü Halim Ömer Kaşıkçı, İl Tarım ve Orman Müdür V. Erdoğan Ceylan, il ve ilçe daire müdürleri ile birlikte Orhangazi ilçe muhtarları katıldı. Toplantıda sırasıyla Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayça Gündüz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Gürkan Kabul ve İlçe Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Oğuz Türköz tarafından Orhangazi merkez ve köylerinde yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar ile verilen hizmetler hakkında sunum yapıldı. Muhtarlarımızın mahallelerinin sorun ve taleplerini iletmesinin ardından toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.