UTANDIM

0
437

            EuroLeague finallerini seyrederken  utandım. Aşkım Fenerbahçe başarılı olamadı ama bu durum normal ,çünkü son haftalarda çok formsuzdu ve sakatlıkların çok negatif yansımasını da yaşıyordu  takım. Benim zaten pek başarı beklentm yoktu . Ama utancım Fenerbahçenin başarısızlığına değil.
            Maçları İstanbulda ünlü bir AVM nin kurduğu festival havasını yansıtan bir ortamda yarıya yakını yabancıların da olduğu bir ortamda seyrettim.

            Ülkesini seven bir vatandaş olarak içine düştüğümüz bu günkü duruma üzülüyor ve bizi bu hale getirenlere lanet ediyorum. Fenerbahçeliliğimden utandım.

           Avrupa şampiyonlar ligi final maçı oynanıyor bir başka Türk takımının, Anadolu Efes’in koçu kendilerinden olmadığı veya onları elediği için Fenerbahçeli seyirciler tarafından rencide ediliyor. Üstelik, 200 küsur ülkenin seyrettiği bu maçta birde, birbirlerine girip kavga çıkartıyorlar. Ne acıdır ki, durumu düzeltmek için araya başkan Ali Koç giriyor. İçine düştüğümüz durum rezillik değil mi?

           Fenerbahçenin Anadolu Efes ile oynadığı ilk maçta kenarda maçı seyreden Loverngnie ile bir taraftar kavga ediyor. Sebep adamın sakat ve katkı vermemiş olması.

          Başka bir haber vereyim. Eski federasyon başkanı Turgay Demirel basketbolumuz için yaptıklarını takdir eder yada etmezsiniz bunlar herkesin kişisel düşüncesi. Ancak yurt dışında önemli bir konumda uluslar arası bir görevi var. Bilmeyenler için yazayım FiBA Avrupa başkanlığı görevini yürütüyor. Yakında FİBA başkanlık seçimleri olacak, Türkiye Basketbol Federasyonu Turgay Demirel’i desteklemeyeceğini söylüyor. Çok acı değil mi? Kendi ayağımıza sıkmak değil de nedir bu durum?

           Futbolda Galatasaray şampiyon olmuş. Bağdat caddesinde sevincini sergileyen aileler var arabasıyla beyraklarıyla tur atıyorlar. Birkaç da değil yüzlerce maganda Fenerli onlara saldırıyor.

           Televizyonda reytinglerde üst sıralarda olan Türkiye-Yunanistan survivor yarışması var. Yarışma dışında kişilerin bir birleriyle olan ilişkileri gösteren ekstra yayınlar var. Orada yarışan Türk yarışmacıların aralarında devamlı kavga sürtüşme ve iğrenç kulisler olurken, Yunanlı yarışmacıların dinginliği birbirlerine olan destekleri de gözden kaçmıyor. Acun Ilıcalı’da bu duruma dikkat çekiyor. Gelin görün ki yarışmacılarımızdan gelen cevap ilginç “ biz yurdumuzda da devamlı sinir ve kavga içersinde yaşıyoruz burada da aynı davranışları sergiliyoruz”. Acun Ilıcalı da böyle bir cevap beklemediği için, önce gak guk deyip, sonra doğru yolu göstermeye çalışıyor.

         Şimdi oturup düşünüyorum, bizi bu hale getiren “ya bizdensin ya da sonuçlarına katlanırsın” felsefesini ortaya atıp ülkemizi bizden yada bizden değil diye ayrıştıranlara ne demeliyim?”

           Hep kavga ,hep gerginlik, hep stres ile yaşamak yaşam biçimimiz oldu. Normalleşmiyoruz. 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız