TV SEYREDİYORUM HEP BERAT ALBAYRAK

0
306

Açıyorum tv yi seyrediyorum işte bende herkes gibi.Dünyanın en çok tv başında zaman geçiren halkıyız. Çekirdek çıtlatarak tv seyretmek de esaslı bir karışım oluyor. Çekirdeği evde yiyen insanımız “,yahu ben bunu dışarıda da yiyebilirim ” diye bir aksiyon keşfetmiş. Bu da bizim en önemli keşiflerimizdendir haa.
Sokaklar, parklar ,çekirdek kabuklarıyla dolu. Yandaki çöp kovasına değil de yere çöp atma ,bizde babadan ve annede oğula ,kıza geçiyor. Bizim ilçede buna ek olarak babalar ve anneler oğullarına yolda yürürken arkadaşlarıyla beraber küfürlü konuşmalarını ve yere tükürmelerini öğretiyorlar onlar bu öğütlere harfiyen uyuyorlar.
Neyse tv ye gelelim. Açıyorum trt kanallarını damat bakan Berat Albayrak ın beyanları ve sonrasında bazı uzman olarak çağrılmış kişilerin bu beyanların ve alınacağı söylenen önlemlerin muhteşemliğinden bahsediyorlar. “dolar nasıl da düşüyor ama ” türü beyanlar var her bir kanalda.
Yani dolar 7 tl bandında tutunamamış ya bunu başarı olarak görüyor tüm kanallardaki yorumcular. Geçtiğimiz yıl bu aralar dolar 3,20 tl civarıydı bu arada.
Trt nin tüm kanalları show,atv,kanald,star,ahaber,tlc,kanal7,beyaz,ülke,tvnet,kanal24,ntv,cnn,habertürk,tgrt.
Eksik yok fazlası var. Yeni yeni ekonomik programlar ,önlemler paketinden bahsediliyor, kamuda 70 milyar dolarlık kemer sıkma planı devreye sokuluyormuş. Kamudaki israf şimdiye dek çoktan farkedilip önlem alınmalıydı zaten. Ak Partinin iktidara ilk geliş sebebiydi kamudaki israf.
Yani ekonomiden ve hazineden sorumlu bakanımız her kanalda aynı anda boy gösteriyor. Başka kanallara da bakacam ama kanal kalmadı ki. Bir Fox tv var, o da zaten ismi Fox. Yani Yahudi bir yayın devinin kanalı. O ne anlatırsa anlatsın ben zaten dinlemem.
İsrail in en önemli basketbol kulübü Maccabi Tel Aviv dir. Onun sponsoru Fox tur. İsmi Maccabi Fox olarak geçer.
O yüzden benim gözümde Fox tv milli değildir ama milli olması gereken tüm kanallar da iktidarın her yaptığını övmek ile meşguller. Kayıtsız şartsız övgü ,aslında bir hayli zor birşey. İnsan aynada nasıl kendine bakabilir, çocuklarına nasıl hep doğru olun diye öğüt verirken ona içten bir yüz ifadesi takınabilirki.
Birde FB tv var. Dünyanın en dandik futbolunu oynayan kulübün tv si.
Mehmet Şimşek gibi bütün Dünya tarafından takdir edilen Batman ın isimsiz bir köyünde son derece fakir bir aileden sadece ve sadece” meritokrasi ” yani zeki,başarılı,yetenekli,çalışkan olanın yükseleceği bir eğitim ve hayat sistemi ile önemli başarılar elde eden üst düzey okullarda sadece zekası sayesinde okuyup üst düzey kuruluşlarda görev alan ve Kürt vatandaşlarımıza da örnek olarak gösterdiğimiz bir  ustayı görevden alıp yerine paralı özel bir lise ve sıradan bir üniversiteden mezun sayın Albayrak ın atanarak ülke ekonomi ve hazinesinin teslim edilmesi aslında tüm Türkiye tarafından hazmedilemiyor ve içten içe homurdanıyor ama ,işte ortada büyük bir ama var.
*                                     *.                                  *.                                   *.                            *
Sizlerden ricam. Sözlük anlamı ” Genel borçlar” olan “Düyun ı umumiye” nin ne olduğunu internetten bakın ve okuyun. Ben yazamayacağım burada çok yer tutuyor yazı uzun olunca daha az insan okuyor.
Sevgiler.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız