TERCİHLERİMİZ

0
466

      Halk arasında bir söz vardır.’’İnsanının kendi, kendine ettiğini kimse etmez ‘’diye. Tercihler kullanırız bu tercihlerinde bazen faydasını, bazen de zararını görürüz. Ama bu tercihleri kendimiz yaptığımız için kimseyi suçlamayız.

     31 Mart yerel seçimlerinde kişiler siyasi partilerini, siyasi partilerde kişileri tercih etmiştir. Tercihlerinin sonucunda faydasını ve zararını görenler mutlaka olmuştur. Bu seçimlerde kazananlar tercihlerini doğru yapanlardır. Çünkü kazanmışlardır. Kimsenin, kimseyi suçlama ve yargılama hakkı yoktur. Tercihlerin doğruluğu ve yanlış lığı vardır. Zamanı ve şartları iyi kullanamamakta bir yanlış tercih tir.

      Ovacık Belediye Başkanını Tunceli ilinden belediye başkanı olarak aday göstermek Komünist Partisinin doğru tercihidir. Kırklareli’nden bağımsız adayın, Belediye Başkanı çıkması ve kazanması kendisinin doğru tercihidir.  En belirgin doğru tercihlerde İstanbul ve Ankara tercihleridir. Doğru tercihler kazanmıştır. Yanlış tercihler kaybetmiştir.

      Yanlış tercihlerimizi yaparken öngörülerimiz ve çevremizin, etrafımızın bizi yönlendirmesi ile doğruyu bulmakta zorluk çekeriz. Bazen de o insanların egosunu göremeyiz. Hata yaparız. Ve sonrada bu hatayı büyük bir kitleye ödetiriz. Bazen de dik durursun, doğru gördüklerinden şaşmazsın cezasını yalnızca kendin ödersin.

       Bu seçimlerde Anadolu Ajansının ne yapmak istediğini kimse anlamadı. Bu Zamanda bu Teknolojide insanların tarafsız olması gereken bir kurumdan uzun bir süre veri alamaması kafalarda binlerce soru işareti bıraktı. Ama bir Anadolu delikanlısı tercihlerini doğru yaparak İstanbul gibi bir şehri idare edebileceğini gösterdi. Herkese büyük bir ders verdi. Millet in parası ile Devletin parasını kullananlara bu işin nasıl yapılması gerektiğini gösterdi. Millete rağmen devletin birimi olmaz. Devlet in birimi Millet için olması lazım. Tercihlerimizi Milletimiz ve Devletimiz için bir arada yapmamız lazım. İmamoğlu ve Yavaş Millet ve devlet tercihleri için doğru kararlardır.

     Kötü bir şeyin kime karşı yapılırsa, yapılsın karşısında olmak insanlığın hep doğru tercihi olmak zorundadır. Rakiplerimize karşı yapılan haksızlıklara ses çıkarmadığımız da zaman gelir senin sesin duyulmazsa senin üzülmen beyhudedir.

      Zaman göstermiştir bize aynı çizgide olmak bir gün gelir sana mükâfat olarak döner. Bekir AYDIN bu tercihinin mükâfatını görmüştür. Mücahit HATİPOĞLU’ DA tercihinin mükâfatını Orhangazi’nin ve siyasi ahlakın gönlüne girerek kazanmıştır.

     Ülkeyi partiler, programlar, reçeteler düzeltmez. Ahlakımız düzelmedikçe ahlak siyasete egemen olmadıkça memleket de düzelmez

    Atalarımız ne güzel söylemiş ‘’ Taşıma su ile değirmen dönmez ‘’diye

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız