SAHİP ÇIKALIM

0
456

                Bırakın olmasın para pul, biz olanlara sahip çıkalım yeter. Herşey para değil, maddiyettansa maneviyata, sahip olduklarımıza değer verelim. Biz bize yeteriz, yeterki birlik olalım, saygı duyalım, mücadele edelim, dürüst olalım gerisi gelir. Şu an Orhangazi futbolunun gerçeği ve olmazsa olmazı bu, bu gerçeği benimsiyelim, birlik ve beraberlikle bu işin üstesinden geliriz Evelallah. Orhangazimiz herşeye sahip, biraz kafa çalıştırırsak, yıllardır görmezden geldiğimiz değerlerimize sahip çıkarsak herşey olur. Tek yapmamız gereken, bu birlikteliği ve inancı yakalamak, yapacağımız her şeyi bir plan çerçevesinde yapmak olacaktır.” İnanmak başarmanın yarısıdır” derler, önce inanacağız sonra başaracağız Allah’ın izniyle.

                Şu an ilçemiz futbol kulüpleri büyük bir belirsizliğin içinde ve herkes ne olacağını merakla bekliyor. Malum belediyenin durumu ortada,  bu sezon kimse belediyeden destek gelir düşüncesiyle, beklentiye girmesin. Kendisine güvenen ve yapabileceğine inananlar, kendisine belirleyeceği bütçelerin dışına çıkmaması gerekiyor. Yani herkes gerekirse küçülecek ve ayağını yorganına göre uzataca. Gerekiyorsa sadece A Takım seviyesinde, gerekiyorsa sadece Alt yapı takımlarından bazıları ile yoluna devam edecekler. Bu konuda hiçbir kulübümüz yapamayacağı, zarar göreceği bir çalışma içine girmesin. Zaten geçmişte yaşananlar ortada ve içinden çıkılamaz bir hal almış durumda. Hiç olmazsa bu sezon ve bundan sonraki sezonlarda kimse madur olmasın, kimsede birbirine düşman olmasın demek istiyorum. Bu işin olmazsa olmazı, ince eleyip sık dokumak olacaktır. Bunu söylerken, uzun yıllardır binbir emekle yetiştirdiğimiz, bir yerlere getirdiğimiz gençlerimize sahip çıkmamak ve onları kaderleriyle baş başa bırakmak da olmaz. Bu meselenin en hassas tarafı bence bu olmalıdır. Eğer yetenekli oyuncularımızı bir araya getirebilecek bir yaş grubumuz yoksa, onları diğer takımlara vererek değerlendirmeliyiz. Buda doğru diyolok, iyi niyet ve fedakarlıklarla olur. Kimsenin, kimseyi madur etmeye ve değersizleştirmeye hakkı yok. İlçemizde okadar çok yetenekli gencimiz var ki, onları korumak ve futbol oynamalarına yardımcı olmak, bizlerin asli görevi olmalıdır.

                Gelcek sezon için kulağıma gelenlerden de biraz bahsetmek istiyorum. Süper Amatör Ligde ilçemizi bu sezon Orhangazispor, Gençlerbirliğ ve Sölöz temsil edecekler. Şu an üç temsilcimizin de durumları belirsizliğini koruyor. Orhangazispor’da Fatih Dalgıç, başkanlık için tek aday gibi görünüyor. Gençlerbirliği’nde Hasan Turan ile İbrahim İnce sesleri yankılanırken, kimin başkan olacağına kongrede karar verilecek. Sölöz Gençlerbirliği’nde ise, başkan Hüseyin Peker’in, Orhangazispor yönetimine gireceği dillendiriliyor. Dolayısınıyla Sölöz Gençlerbirliği’nde de büyük bir başkanlık belirsizliği oluşabilir. Buraya kadar yazdıklarım kesin olmamakla birlikte, sağda solda duydyklarımızdan ibaret. Zaman içinde bu yapılanmaların nasıl olacağını bekleyip görücez.

                1.Amatör Küme temsilcimiz Hürspor’da başkan Kani Mestanlar göreve bu sezon devam etmeyeceğini açıklarken, İlhami Akdağ’ın başkan olacağı konuşuluyor. Süper Amatör’den 1 Küme’ye gerileyen Yeniköy Gençlerbirliği’nde, Fatih Dalgıç’tan boşalacak olan başkanlık görevine ise, kimin geleceği konusunda henüz bir gelişme yok. Gedelek gücü başkanı Metin Sergül’ün de devam edip etmeyeceği konusunda da bir gelişme yok. Narlıca başkanı Sedat Arslan’ın da tek başına bu işi yürütmekten yorulduğu ve devam etmeyeceği söyleniyor. Yani Narlıcaspor’da da bir belirsizlik olacak gibi görünüyor. Uzun lafın kısasa, tüm kulülerimizde belirsizlik devam ederken, önümüzdeki süreçte tüm belirsizlikler doğru kişilerle, doğru düşüncelerle çözüme kavuşamasını temenni etmek istiyorum.

Mutlu kalın…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız