Otogargara ‘Su Bebek’ İçin Perde Açıyor

0
546


Orhangazi’de birçok tiyatro gösterimi yapan Gazimahal Sahne Sanatları Topluluğu, 03 Mayıs 2019 tarihinde Koç İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonu’nda sergileyeceği ‘OTOGARGARA’ isimli oyunu bu kez solunum yetmezliği hastalığı ile mücadele eden 6 aylık Su Bebek için oynayacak.

Su bebeğin daha iyi olması ve hastane şartlarında enfeksiyondan korunması için tedavisine evinde devam edilmesi gerekiyor ve bunun için değeri 30.000 TL olan solunum cihazına ihtiyaç var, devlet bu miktarın 13.000 TL’sini karşılıyor  geri kalan 17,000 TL için Su bebeğin Annesi Orhangazi Kaymakamlığı’nın izni ile bankadan hesap açtırmıştı. Kısa süre içerisinde toplanan solunum cihazı parası sonrasında 6 Aylık Su bebek için yardım organizasyonları devam ediyor. Gazimahal Sahne Sanatları Topluluğu, Su bebeğin ihtiyaçlarının karşışlanması için oynanacak olan oyunun biletlerinin Alis Yürüyüş Yolunda bulunan stantlarından ve ya  instagram hesapları gazimahal’den de ulaşabilirler.

OTOGARGARA OYUNU

Otogargara, Yılmaz Erdoğan tarafından yazılmış olan seyirlik oyun. Senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve ilk kez 1995 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde (BKM) sahnelenen Otogargara tam dört sezon kapalı gişe oynadı. Oyun ayrıca Ankara ve İzmir dışında 1995-99 yılları arasında Anadolu’nun pekçok il ve ilçesinde toplam 468 kere oynandı. BKM’de sahnelendiği dönemde yönetmenliğini Turgay Kantürk’ün yaptığı Otogargara’da Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Sinan Bengier, Olgun Şimşek, Zerrin Sümer, Erdoğan Dikmen, Gürdal Tosun, Evrim Solmaz ve Serhat Özcan’ın yanısıra 22 oyuncu ve dansçı yer aldı. BKM tarafından sahneye konmuş ilk oyundur.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız