Orhangazi’nin Sporu Kongreye Gidiyor

0
452

2018-2019 sezonununun BAL Ligi, Süper Amatör ve 1. Amatör Kümelerde tamamlanmasının ardından gözler bu ay içerisinde yapılacak olağan genel kurullara çevrildi. Orhangazi Belediyespor’da Fatih Dalgıç, Hürspor’da İlhami Akdağ’ın yeni başkanlar olması beklenirken Orhangazi Gençlerbirliği’nde ise Hasan Turan’ın ismi kulislerde yer alıyor.

GAZİ’DE FATİH DALGIÇ BAŞKAN GİBİ

Bölgesel Amatör Lig’de istediği performansı bulamayan temsilcimiz Orhangazi Belediyespor bu ay içerisinde olağan genel kurul kararı alacak. Ramazan Bayramı sonrasında yapılması beklenen genel kurulda ilçenin genç ve başarılı iş ve spor adamı Fatih Dalgıç’ın yeni başkan olması bekleniyor. Orhangazi’nin genç ve girişimci iş adamlarından olan Fatih Dalgıç, 2018-2019 sezonunda Süper Amatör Küme’de Orhangazi’yi başarı ile temsil eden Yeniköy Gençlerbirliği’nin de başkanlık görevini yürütmeye devam ediyor. Orhangazi’nin sportif alanlarda başarılı olması için elimizi taşın altına koyduk diyen Fatih Dalgıç, 2019-2020 sezonunu Orhangazispor için ‘Vefa’ yılı olarak ilan edeceğiz. Orhangazi’nin markası haline gelen takımımızı yeniden istenilen ve özlenen günlerine döndürmek için göreve talibiz dedi.

GENÇLERDE KONGRE 24 MAYIS’TA

Orhangazi Gençlerbirliği’nin başarıdan başarıya koşmasında en büyük payı olan Muhammet Topal, 27 Mayıs tarihinde yapılacak olağan genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıkladı. İki dönemdir kulüp başkanlığı görevini yürüten Muhammet Topal, göreve geldiğinde Orhangazi Gençlerbirliği ikinci kümeye kadar gerilemişti. Oluşturduğu yeni ekip ile birlikte çeşitli organizasyonlar düzenleyen Muhammet Topal, kulübü maddi olarak az da olsa rahatlatmıştı. Muhammet Topal’ın yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından gözler kulübün ikinci başkanı Sinan Karakaya’ya çevrilmişti. İş hayatındaki yoğunluk sebebiyle bu görevi kabul etmeyen Karakaya, her daim sporun ve sporcunun yanında yer almaktan onur duydum. Tarihi ile saygınlığı ile bilinen Orhangazi Gençlerbirliği’ne başkanlık görevinin yakıştırılmasınından gurur duyduğunu söyleyen Karakaya, iş yoğunluğum sebebiyle şu an böyle bir düşüncem yok dedi. 2019-2020 sezonunda Orhangazi’yi Süper Amatör Küme’de temsil edecek olan Orhangazi Gençlerbirliği’nin yeni başkanı olarak Ak Partili Meclis Üyesi Hasan Turan’ın kulislerde isminin geçtiği öğrenildi.

HÜRSPOR’DA AKDAĞ SESLERİ

Orhangazi’nin en köklü kulüplerinden olan Hürspor’da kongre hazırlıkları devam ediyor. Gelecek sezon Birinci Amatör kümede mücadele edecek olan Hürspor’da tam 4 dönemdir başkanlık görevini yürüten Kani Mestanlar yapılacak olan kongrede yeniden aday olmayacağını açıklamıştı. Kongrenin ilk oturumunu 17 Mayıs, ikinci oturumunu ise 24 Mayıs tarihinde yapılacağı belirtilmişti. Hürspor’un gelecek sezondaki başkanlık görevi için Orhangazi’nin ve Hürriyet Mahallesinin sevilen simalarından İlhami Akdağ’ın isminin geçtiği gelen bilgiler arasında yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız