Orhangazili Öğrenciler İyilikte Öncü Oldular

0
215

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İHH Vakfı tarafından 2013 yılından bu yana devam eden ‘Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var’ projesi büyüyerek devam ediyor. Orhangazi’de de tüm hızıyla devam eden proje hakkında açıklama yapan İHH Orhangazi Başkanı Kasım Kurt, tüm kardeşlerimizi ayda 125 TL ile bir yetime sahip çıkmaya davet ediyoruz dedi.

İHH Orhangazi Başkanı Kasım Kurt yazılı açıklamasında; Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile İHH arasında yapılan protokol gereği İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi 2013 yılından beri yürütülmektedir. Bu projeye göre iyiliksever öğrenciler dünyada muhtaç durumda bulunan yetim çocuklara karşı duyarsız kalmayarak onlara destek olmaya çalışmaktadırlar. Yetim kardeşleri için para biriktiren öğrencilerimiz, bunları ihtiyaç sahibi kardeşlerine yollamaktadırlar.

BİR YETİME SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ

Orhangazi olarak, gönüllü öğrenci ve sınıflar el ele verdiler; yetim kardeşlerini yalnız bırakmadılar. Proje kapsamında Bursa’nın ilçeleri arasında en fazla yetime sahip çıkan ilçe Orhangazi oldu. Öğrencilerin kendi gayretleri ve öğretmenlerinin desteği ile kumbaralarda topladıkları kuruşlar ve liralar; yetim kardeşlerinin kurtuluşu oldu. Orhangazi’deki öğrencilerimiz, Türkiye’den 31 ve Dünyanın başka ülkelerinden de 18 yetim olmak üzere toplamda 49 çocuğa bir yıl boyunca aksatmadan sahip çıktılar, diye belirten İHH Orhangazi Başkanı Kasım KURT şu bilgileri de verdi: Savaşlar, doğal afet, hastalık gibi sebeplerle dünya genelinde 400 milyona yakın çocuk yetim durumda yaşamaktadır. Ailelerini kaybeden bu çocuklarımızın hemen hemen 200 milyonu korumasız ve zor şartlarda yaşamaktadır. İnsan kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece bazıları. Bu nedenle bizler İHH olarak: Orhangazi’de 15 yetim çocuğumuza ve ailesine her ay destek vermekteyiz. Türkiye’de 15 bin yetim çocuğa ve ailesine her ay Dünyada 95 bin yetim çocuğa her ay ve dönemsel olarak 800 bin yetim çocuğa ve ailesine destek vermekteyiz. Tüm kardeşlerimizi ayda 125 TL ile bir yetime sahip çıkmaya davet ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız