Model Planör Yarışmasında Bursa İkincisi Oldular

0
436


Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda bu yıl sekizincisi düzenlenen Turkish Airlines Science Expo, 200 binin üzerinde ziyaretçi ve 101 bin 358 atölye çalışması ile hedeflenen rakamları aşarak tamamlandı. Orhangazi’nin göğsünü ise İmam Hatip Orta Okulu kabarttı. Bursa Ortaokullar arası Model Planör Yarışmasında ikincilik alan okul, ödülünü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın elinden aldı.

Science Expo ile Bursa, bilimle dolu dolu 4 gün geçirdi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonda; Meslekler Yarışıyor, Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Günleri ve Ulusal Bilim Kampı Sergisi ile 3 ana etkinlikle yer aldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün toplam 268 öğretmen ve 480 öğrenciyle görev aldığı etkinliklerin tamamı “atölye çalışmaları” odaklı olarak gerçekleştirildi. 4 Gün boyunca süren organizasyonda 15 okul kurumsal tanıtım standı ile yer aldı. Yoğun ilgi gören akıl ve zekâ oyunları turnuvasında ise 2 bin 150 öğrenci ve öğretmen birincilik için mücadele etti. Fuarın son gününde okul stantlarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, öğrencilerin gerçekleştirdiği atölye çalışmalarını inceledi.

MODEL PLANÖRDE İKİNCİ OLDULAR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 7 farklı kategoride yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini verdi. Dünya da ve ülkemizde hızla önem kazanan İnsansız Hava Araçlarının insan yaşamının her alanında kullanımı hızla artmaktadır. 2015 yılında Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde ülkemizde ilkini gerçekleştirmiştir. Bu yıl da havacılık sevgisinin ve tutkusunun ortaokul seviyesindeki öğrencilere de kazandırılması için 1.Model Planör Yarışması Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ile Bursa Model Uçak Kulübünün destekleriyle ve Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde yapıldı. Yarışmaya Orhangazi İmam Hatip Orta Okulu’ndan Mustafa EFE rehberliğindeki Ömer Emin ALKAN, Hayri ERGİN ve Esmanur AKTAŞ öğrencileri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız