MİLLİ DEVLET, GÜÇLÜ İKTİDAR

0
282

      İmparatorlukların çöküşü ile dünyada yeni devlet şekilleri ortaya çıkmaya başlamıştı. Türklerde çöken imparatorluğun üzerine yeni bir milli devlet kurdular adına da Türkiye Cumhuriyeti ismini koydular.

     Milli devlet yalnızca tarihin derinliklerinden gelen gelenekleri, izleri devlet kültürünü taşımakla olmaz. Bin bir zahmetle, toprağı kanla sulayarak elde ettiğin vatanın toz parçacıklarının bile ne kadar kıymetli olduğunu ruhunda taşımaktır. Ülkemizde yetişen her ürünü çocuklarımızın yiyebilmesidir milli devlet. Dedelerinin kanını dökerek bedelini ödediği topraklardan, tekrar bedel ödemeden geçmektir milli devlet. Ormanlarında kuşların cıvıltılarını dinlerken, açan rengârenk Çiçekleri zevkle seyretmektir. Buraları benim ormanlarımdır bir dalını kesenin kafasını keserim demektir milli devlet. Taşına, toprağına, ırmağına sahip çıkmaktır milli devlet. Sahillerini yabancı bayraklı betonlarla çevirmekle olunmuyor milli devlet.

     Çocukluğumuz da kıtlıktan bahsedildiğin de ahır da hayvanımız var, kilerde buğdayımız var, elimizde her türlü sebze meyve tohumu var. Biz korkmayız kıtlıktan diye övünmemiz vardı. Tekrar milli tarımı canlandırıp, kendi, kendimize yetmemizdir milli devlet. Güçlü iktidar kaz dağlarına millet adına sahip çıkmaktır.

      Şehirlerin merkezlerine kibrit kutsu gibi ucube binaları dikerek mimarimizi hançerlemek değildir milli devlet. Selçuklu, Osmanlı mimarisini günümüz çağına taşımaktır milli devlet. Bu vatan toprakları dünyanın en kıymetli, en değerli topraklarıdır. Bedeli canlarla ödenmiştir. Irmakları, dereleri kan akarak tapulaştırılmıştır. Kapalı kapılar ardından Kapitalizmin vahşi ruhuna terk edilemez. Türkiye Türklerindir. Toprağın üstü de, toprağın altıda bizimdir. Güçlü iktidar buna sahip çıkmaktır. Milli Devlet bunu korumaktır.

        Bizim nesil, bizim arkadaşlarımız, bizim Ülküdaşlarımız bunun bedelini ödemiştir. Gövdelerini siper, canlarını feda, boyunlarını darağaçlarına korkusuzca uzatarak milli devlet için feda etmişlerdir. Milli devlet antiemperyalisttir. İçerde çığırtkan, dışarıda boyun eğen değildir. Milli Devlet milleti ile karar alandır. Milli devlette milletin malını talan etmek yoktur. Benim ülkem çok kıymetlidir. Yabancı şirketlerin staj uygulamalarının yapılacağı bir yer değildir. Kendi ülkelerinde yapamadıklarını benim ülkemde yapamadıkları zaman biz güçlü iktidarız.

        Bilim de İlimde söz sahibi olduğumuzda biz milli devletiz. Gençlerimizin beyin göçü yaşamadan akan ırmaklarına sahip olup, akan ırmağına ÖLÜRÜM dediğinde biz milli devletiz.

        Çok mu zorda kaldın İskandinav ülkelerinde söylenen bir sözü hatırla ‘’ATATÜRK GİBİ DÜŞÜN’’METE HAN gibi topraklarına sahip çık, FATİH gibi ormanlarımdan bir dal kesenin BAŞINI KESERİM de. Başbuğ ALPARSALAN TÜRKEŞ gibi MİLLİ DEVLET GÜÇLÜ İKTİDAR de Ankara’ya milyonları topla.

     Onlar uçmağa gitti biz kaldık. Unutursak gök girsin kızıl çıksın. ÜLKÜCÜLER bu Ülkenin kuvayi milliyecileridir. Antiemperyalistleridir. Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetçileridir. Yer altı madenleri bizimdir YABANCILAR ARAYAMAZ, İŞLETEMEZ.

   MİLLİ DEVLET, Milleti için GÜÇLÜ İKTİDAR.

 (Yoksa sevgili Mustafa YILDIZDOĞAN’IN TÜRKÜYEM şarkısını söylemekle olmuyor bu işler.)

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız