Karayolları çalışmaları yerinde incenledi

0
166

Orhangazi-Yeniköy Yolu yapımı bayram sonrası ve corona nedeni ile verilen aranın ardından kaldığı yerden çalışmalarına başlandı. Dün ise Bursa karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ekipleri ve yüklenici firma yetkilileri yapımı süren yolda Yeniköy mahallesi Muhtarı Hasan Akoğlu, ile birlikte incelemelerde bulundular.

Yeniköy Mahallesi Muhtarı hasan Akoğlu, gelen ekibe refakat ederek sorunlu bölgeleri gösterirken kısa sürede sorunların aşılarak yolun aksamadan yapımına devam edeceğinin de müjdesini yetkililerden almış oldu.

Bilindiği gibi yaklaşık 35 yıldır yapılması yılan hikayesine dönen Orhangazi ile Yeniköy arasındaki 6 kilometrelik yolda genişletme çalışmaları Yeniköy Muhtarı Hasan Akoğlu ve Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın Karayollarını ziyareti ile gündeme gelmiş ve geçtiğimiz Mart ayında iş makineleri sahaya inerek çalışmalara başlanmıştı. Yeniköy mahallesinin en büyük sorunu olan Orhangazi-Yeniköy Yolunun genişletilmesine ise Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Yeniköy Mahallesi Muhtarı Hasan Akoğlu derman oldu. yıllardır herkesin yapacağız dediği yol ile ilgili çalışmalar nihayet önümüzdeki günlerde başlıyor. Muhtar Hasan Akoğlu ve Başkan Bekir Aydın’ın daha önce söz verdiği gibi resmen kazma Mart 2020’de vurulmuş oluyor.

Şuan için yolda istimlak edilen ve muvafakatnameleri alınan alanlarda genişletme ile kazıma çalışmaları devam ediyor. Kazı çalışmaları sona erdikten sonra da köprülerin düzenlenmesi, menfezlerin yapımı ve özellikle yağmurlu zamanlarda su basmaması için daha geniş su kanallarının yolun her iki tarafına yapılacağı belirtildi.

Orhangazi Yeniköy arası yol genişletme çalışmalarına başlandı. Karayolları yetkilileri, daha önceden burada incelemelerde bulunulmuştu ve zeytin hasat dönemi olduğundan dolayı hasatların bitmesini bekledik ve şuan makinalarımız ile buradayız. Çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek ve en kısa süre içerisinde Yeniköy halkına daha geniş bir yol yapacağız dedi.

Yeniköy Mahallesi Muhtarı Hasan Akoğlu, tüm bu hizmetlerin gelmesinde büyük destekler veren tüm devlet büyükleri ile idarecilere teşekkür ettiğini belirterek; “Biz ekibimizle birlikte bundan bir yıl önce bir söz vermiştik. Ve verdiğimiz sözde Yeniköy’ün bizimle değişip, yıllardır alamadığı hizmetleri bizim dönemimizde alacağını söylemiştik. Rabbime şükürler olsun bizi siz değerli Yeniköy halkına karşı mahcup etmedi. Söz verdiğimiz gibi tüm sorunlar birer birer çözülmektedir. Özellikle bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan Yeniköy halkına da sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.