KAHROLDUK

0
502

Güzel Şehrimiz Bursa’nın en önemli varlığı Bursasporumuz, Pazar günü oynadığı Yeni Malatya maçını kazanmasına rağmen bir alt lige düşmekten kurtulamadı. Büyük bir üzüntüye gömülen şehir, bu sonucun ardından suskunluğa ve kedere boğuldu. Kimsenin ağzını bıçak açmazken, ilerleyen saatlerde sosyal medyada yavaş yavaş isyan ve stemle karışık yorumlar başladı. Herkesin boğazı düğümlenmiş, göz yaşları ile birlikte büyük bir üzüntü yaşanıyordu. Herkesin kendisine sorduğu tek soru Neden? Neden biz ? Neden böyle oldu? Sakince herkes kabuğuna çekildi ve bu sorulara kendi iç dünyasında cevap aramaya başladı. Gerçekten çok üzücü bir durum. Hayatımızın bir parçası olarak gördüğümüz Bursasporumuzun bu duruma düşmesi, aklın, mantığın kabul edemediği bir durumdu. Birileri bu durumdan sorumluydu ve o birilerinin çıkıp bu taraftara açıklama yapması gerekiyordu. Ama hiç birşey artık kaybedilenleri geri getiremeyecekti ve bunu kabullenmekten başka çare yoktu. Ah, Ah ulan diye başlayan ifadeler, herkesin dilinin ucundan dökülüyor, sonrasında çaresizlik tüm duygulara hakim oluyordu. Yapılacak hiçbir şey kalmamıştı ve bunu tüm Bursaspor gönüldaşları kabullenmek zorundaydı.

Şimdi bu meseleye farklı pencerelerden bakalım. En çok söz edilen ve sorumlu tutulan Başkan Ali Ay olarak görülüyor. O başkanlığa seçildikten sonra, doğru dürüst bir Bursasapor izlenmediği ifade ediliyor. Takımın borçları konusunda doğru hamleler yapmadığı ve kulübü iyi yönetemediği söyleniyor. Bazı yolsuzlukların olduğu, bazılarının Bursaspor’un sırtından rant elde ettiği ve menfaat sağladığı iddia ediliyor. Elindeki değerleri tutamadığı ve yerlerinin doldurulamadığı, giden futbolculardan elde edilen yüksek bonservis ücretlerinin nerelere gittiği sorgulanıyor. Vakıfköy ruhu ile Özlüce ruhunun birbirini tutmadığı, Atatürk Stadı ile Timsah Arena’nın Bursaspor ruhuna ters düştüğü bile söyleniyor. Dolayısıyla bu ve bunun gibi bir çok yorum Bursasporlular arasında konuşuluyor. Bu yorumlar ve ithamlar gerçekmidir değilmidir ben bilemem ama, bir gerçek varki Bursaspor küme düştü. Bu gerçek çok büyük bir ayıp olarak önümüzde duruyor ve bu ayıp tüm Bursaspor sevadalılarını kahrediyor.

Peki şimdi ne olacak birde oraya bakalım. Ödeme güçlüğü çekilen tüm borçlar, daha büyük sıkıntılarla yüzleşecek. Çünkü Süper Lig’de elde edilen gelirlerin boyutu oldukça düşecek ve o şaşalı gelirler kalmayacak. Süper Lig’de iken desteğini esirgeyen Sanayici ve İş adamlarının,  olmayan destekleri de bahaneyle tamamen bitecek. Muhtemelen başkan Ali Ay görevi bırakacak ve kaderine terk edecek. Yine olan Bursaspor sevdalılarına olacak. Birileri çıkacak ve haydi dostlar “pamuk eller cebe” diyecek ve çoluğunun çocukunun rıskından arttırdığını, yine o sevdan için vereceksin. Bunları daha öncede gördük ve yaşadık, ne demişler “Ağlarsa, anam ağlar, gerisi yalan ağlar” Daha öncede yapılan kampanyalarla Bursaspor’un borçları ödenmişti, fakat gelinen nokta ortada. Yani problem her zaman dediğim üzre yöntimsel, kulüplerimiz iyi yönetilemiyor ve daima borç batağına sürükleniyor.

Takıma gelecek olursak, onlara söylenecek hiçbir şey olmadığını düşünüyorum. Demek ordada, kopukluklar, hatalar, yanlışlıklar var ki, takım bugün bu duruma düştü. Beni sevindiren tek olay ise, bir çok genç oyuncunun ülke futboluna kazandırılması oldu. O genç ve yetenekli oyuncuların önümüzdeki yıllarda Türk futboluna damgalarını vuracaklarından eminim.

Siz yinede!

Mutlu kalın…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız