Hatipoğlu; Biz Orhangazi Sevdalısıyız

0
363


Saadet Partisi Orhangazi İlçe Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde son seçim mitingini Cumhuriyet Alanı’nda yaptı. Binlerce vatandaşın takip ettiği mitingde konuşan İlçe Başkanı Yakup Yıldırım, partimizin rozeti ile kapı kapı gezerek biz Ak Parti ile ittifak yapıyoruz diyenlere yazıklar olsun. Bu kişilere inanmayın dedi. Orhangazi’de hiçbir parti ile ittifak halinde bulunmadıklarını söyleyen Belediye Başkan Adayı Mücahit Hatipoğlu ise, Naylon fatura, tefeci, icra, haciz, tehdit, makam odası basma, maaşını alamayan işçi, bankamatik çalışanları gibi kelimeler Orhangazi belediyesi için sıradan hale gelmiştir. Ve işin en acı tarafı tüm bunlara sebep olan borçların nereden ve nasıl geldiğinin belli olmamasıdır. Ama şu kadarını biliyoruz ki, Bu borcun sebebi hizmet değildir, bu borcun sebebi yatırım değildir. Nedir biliyor musunuz? Kirli ilişkiler yumağıdır, rant ilişkileridir, şahsi menfaatlerdir. Dedi.

Saadet Partisi yerel seçimlere 2 gün kala gövde gösterisi yaptı. Binlerce vatandaşın takip ettiği mitingde meclis üyesi adayları da tanıtıldı. İlçe Başkanı mitingde yaptığı konuşmada; Orhangazi milli görüş belediyeciliğine 1 Nisan da kavuşacaktır. Yapılanların hesabını sorumlularından tek tek soracağız bundan kimsenin şüphesi olmasın dedi. Meydanı dolduran kalabalığa seslenen Yıldırım; partimizin rozeti ile kapı kapı gezerek biz Ak Parti ile ittifak yapıyoruz diyenlere yazıklar olsun. Bu kişilere inanmayın dedi.

ÇAĞLAYAN’I VİCDANIYLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM

Konuşmasına selamlama ve kendisini tanıtarak başlayan Belediye Başkan Adayı Mücahit Hatipoğlu; Yine sözlerim başında şunu da ifade etmek isterim ki; Orhangazi’de belediye başkanlığı görevlerine yetişemediğim tüm belediye eski başkanlarımızı hayırla yâd ediyorum. Yaşım itibarı ile görev yaptıklarını bildiğim, gördüğüm merhum Hayri Çoklar, merhum Şevket Durmuş ve merhum Turgut Ünlü başkanlarımı rahmetle yâd ediyorum. Hâlen hayatta olan sayın Yusuf Korkusuz ve sayın İsmail Tartar’a teşekkür ederek hayırlı ömürler diliyorum. Ve son olarak Orhangazi belediye tarihinin en kötü yönetimini sergileyen sayın Neşet Çağlayan’ı ve ekibini de bundan sonraki hayatlarında vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.  

BİZ ORHANGAZİ SEVDALISIYIZ

Bize diyorlar ki, neden aday oldunuz? Belediye bitik, belediye bütçesi kevgire dönmüş, cep delik, cepken delik. Çalışanlar maaşlarını alamıyor, alacaklılar kapıda, hatta Orhangazi belediyesi ulusal basında bile tefecilerle, hacizlerle, başkanlık makamı’ndaki dayak-tokat rezaletleriyle anılır olmuş.

Böyle bir belediye için risk almaya değer mi? Soruyorlar. Birçok kişi için haklı görülebilecek bu mazeretler, bizim gerçekleri görmemize, gördüğümüz yanlışlara müdahale etmemize,

Bu yanlışları düzeltip bugüne kadar farklı kulvarlarda gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimize burada devam etme azmimize engel olamaz.  Çünkü biz Orhangazi sevdalısıyız. Çünkü biz hizmet erleriyiz. Çünkü biz serdengeçtileriz. Yıllarca ekmeğini yiyip, suyunu içip, havasını soluduğumuz bu kadim şehre vefa borcumuzu ödeyip, hizmetkâr olmaya talip olduk. Bu bir sorumluluktu ve biz bu bilinçle görevden kaçmadan; değil elimizi, gövdemizi taşın altına koyarak Bu ateşten gömleği giymeye talip olduk.

NAYLON FATURA, TEFECİ…

İlçemiz, ülkemizin ve bölgemizin en zengin belediyelerinden biri iken, liyakatsiz başkanlar, basiretsiz idareciler ve onların beceriksiz Yönetimleri neticesinde son 10 yılda neredeyse hiç bir yatırım olmamasına rağmen geldiğimiz durum felakettir. Naylon fatura, tefeci, icra, haciz, tehdit, makam odası basma, maaşını alamayan işçi, bankamatik çalışanları gibi kelimeler orhangazi belediyesi için sıradan hale gelmiştir. Ve işin en acı tarafı tüm bunlara sebep olan borçların nereden ve nasıl geldiğinin belli olmamasıdır. Ama şu kadarını biliyoruz ki, Bu borcun sebebi hizmet değildir, bu borcun sebebi yatırım değildir.  Nedir biliyor musunuz? Kirli ilişkiler yumağıdır, rant ilişkileridir, şahsi menfaatlerdir. Şimdi karşınıza çıkıp, belediyelerin iktidar partisinden olmasının avantajlarını sıralıyorlar. Eğer bu bir avantaj olsaydı, işte Orhangazi belediyesinin durumu ortada dedi. Mücahit Hatipoğlu konuşmasında projeleri de açıkladı. Konuşmaların ardından Cumhuriyet Alanı’nda toplanan partililer Yalova Caddesi güzergahından yürüyüş yaptı. Orhangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinin de geniş güvenlik önlemi aldığı miting olaysız şekilde tamamlandı.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız