Gençlerden Tasarruf Olmaz

0
13

Geçtiğimiz günlerde ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz vasıtasıyla Gençlik ve Spor Bakanının teşekkür belgeleri ilçemizdeki 23 spor kulübüne dağıtımı yapıldı. ”Maşallah dediğiniz 3 gün yaşar ” misali maalesef Örnekköyspor Teşekkür Belgesini alarak liglere havlu attı. Tıpkı daha önce sezona başlayamayan birçok takımımız gibi.

İlçemizde sporun geldiği nokta içimizi acıtırken teşekkür belgesi kulüplerimize yeterli geldi mi bilemiyoruz. Hiç birinizin aklına gelmedi mi bu takımların çoğunun kapandığını Sayın Bakana iletmek. Tabi ilçenin görmediğini Ankara nasıl görsün. Orhangazi’mize yapılmaya devam eden ” DEV ” spor yatırımları nedense pratikte karşılık bulmuyor. Spor ekip işidir, bir yarıştır heyecanını içinden çektiğinizde ortaya bomboş, bakımsız tıpkı Yeniköy’deki Çakırlı’daki gibi tesisler kalacaktır. Voleybol takımımız onur kırıcı bir şekilde başlamış olan ligden çekildi, birçok amatör takımımız liglere başlamadı, başlayabilme şansı bulanlar birkaç fedakâr yöneticinin katkılarıyla ayakta kalmaya çalışıyor, iki takımdan bir takım yapmaya çalıştık olmadı olmuyor.

GENÇLERDEN TASARRUF OLMAZ

Gençlere borcumuz var, gençlerden tasarruf edemeyiz. Maalesef her dönem bir öncekini aratıyor. Sn.Neşet Çağlayan dönemini arayatacağınız kimsenin aklına gelmezdi heralde. Sizden öncekilere ”yaptıklarımı boyayıp temizlesinler yeter ” dedirtmeyin. Acil tedbirler almalı ilçede motivasyon kaynağı olan, gençlerimiz için fırsat olan kulüpleri ayağa kaldırmalıyız. İlçede yıllarını spora vermiş birçok büyüğümüz var. İlçe spor kurulu ya da kulüpler birliği adı altında tüm kulüpleri, katkı koyacak insanları bir araya getirip bir havuz oluşturulmalı ve kulüplerimize sporcu sayısı, liglerdeki başarısı oranında paylar verilerek ayakta kalmaları sağlanmalıdır. Spor yapmak isteyen gençlerimize fırsat vermek zorundayız, ne yaparsanız yapın demek yerel yönetime yakışmıyor.