Düşmedik Düşürüldük, Kalemde Sizde Düdükte Sizde

0
504


Orhangazi’yi Süper Amatör Küme’de temsil eden Yeniköy Gençlerbirliği, hakem hataları sebebiyle 2018-2019 sezonunda yeniden 1. Amatör Kümeye düştü. Konu hakkında açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Fatih Dalgıç; düşmedik düşürüldük diyerek tepkisini dile getirdi.

Yeniköy Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Fatih Dalgıç yaptığı açıklamada; Sezon başından bu yana haykırışlarımız kimsenin umurunda olmasa da geliri olmayan bir köy takımı olarak milyon liralara, büyük bütçelere kurulmuş takımlarının olduğu ve ilçe belediye takımlarının bulunduğu büyük destek alan takımlarla son maça kadar mücadelemizi sürdürdük. Her maç verilen yanlış kararlarla gündeme gelen maçlarımızın neden bu duruma geldiği gayet açıktır. Seçim dönemi belediye kulüplerinin düşmesinden korkanlar grupta bulunan en desteksiz takım siyasi lobisi olmayan hiç bir lobi yaratmaya çalışmayan takımımızı masa başında düşürmüşlerdİr. Ama herkes şunu çok iyi bilmelidir ki aile olan camiamızda akıtılan her göz yaşı her çığlık o masa başındakilerin ensesindedir. Buradan Bursa futbolunun neden bu kadar kalitesinin düştüğünü anlamamız çok zor olmadı.

VİCDANIMIZ GAYET RAHATTIR

Rakı balık masalarında maç pazarlayanlar vekillerin ve belediye başkanlarının yalakası olanlar verilen bütün emeği bir kalemde silmiştir. Sezonu komple anlatmakla kimseyi meşgul etmemize gerek yok.

Son maçtan yola çıkarak tarafsız olan herkese bir soru yöneltmek istiyorum. Bir belediye takımıyla bir köy takımının ligde kalma mücadelesini düşünün. Son maçlar her puan kaybında lige elveda diyeceksiniz. Belediye takımının düşmemesi için o belediye bölgesinde oturan ve oranın çocuğu olan bir hakem köy takımının maçına veriliyor ve ne tesadüftür ki bu hakem köy takımının rakibinin lisanslı futbolcusu verilmeyen 3 net penaltı abuk sabuk kararlar ve köy takımı ligden düşüyor. Bu sadece bir örneğidir sezon başından bu yana yaptığımız tüm müdahalelere rağmen 22 maçtan 15 maçımız hakem hataları yüzünden verilmiştir. Onurlu mücadelemiz onursuz insanlar sayesinde bu duruma gelmiştir. Vicdanımız gayet rahattır. Sizin evinizde çocuklarınızın yüzüne nasıl rahat baktığınızı merak ediyorum.. Demir bükülür ama kırılmaz. Şunu herkes bilmelidir ki camiamız en iyi şekilde her yerde olacaktır. Siz gidicisiniz ama bu camia kalıcıdır. Bu işe yeni girmiş biri olarak bu çirkinlikleri gördükten sonra bu işin devamını getirmeye karar veren şahsım sonuna kadar ensenizde olacaktır. Bütün pis işlerinizin takipçisi olacağım ne camiamı ne topçu kardeşlerimi kimseye yem etmem. Sayın Osman Kılınç ve federasyon Bursa futbolun dan ellerini çekmelilerdir. Almış olduğumuz kararla uygun şartlar yaratılır hukuki bir sakınca olmazsa bundan sonra Bursa liginden değil de komşumuz Yalova liginden devam etmeye çalışacağız. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili net bir açıklamamız olacaktır saygılarımla.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız