CHP Gençliğinin Yeni Başkanı ‘Barış Güler’

0
143

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Gençlik Kolları’nda olağan seçim heyecanı yaşandı. Tek listenin girdiği seçimleri Barış Güler kazandı. Orhangazi’de gençliğin sorunları ve çözüm yollarını aramak için bu göreve talip olduğunu söyleyen Barış Güler, Siyasi görüşü her ne olursa olsun, ailesi, akrabası, dostu hangi partiye oy veriyorsa versin, dikkate almadan Orhangazi’de gençliğin unuttuğu nefesi yeniden almasını, tekrardan hayal kurmasını ve yaşadığı bu çevreye küsmemesini sağlamak için elimizden gelen her türlü mücadeleyi vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Barış Güler yaptığı açıklamada; Kongre sürecinde emeği geçen ilçe başkanımız ender teke ve yönetimine, partili üyelerimize ve en önemlisi bu zorlu yolu beraber yürüyeceğimiz genç arkadaşlarıma yoldaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bugünden itibaren Orhangazi’de cumhuriyet halk partisi gençlik kollarını hak ettiği yere gelmesine yönelik tüm çalışmalarımızı başlatacağımızı bildirmek istiyorum. Biz burada gençlik örgütümüzü tekrardan canlandırmaya, umutlarımızı yeniden yeşertmeye talip olduk. Öncelikli hedefimiz orhangazi’de genç üye sayısını en az iki katına çıkarmak yönünde olacaktır. Buna çok şiddetli bir şekilde ihtiyacımız var. Geçmişte yapılan hataların tekrarına yeniden düşmeyeceğiz. Parti binasına sıkışıp sokağa inemeyen, gücünü Orhangazi gençliğine hissettiremeyen bir gençlik kollarından kesinlikle bahsetmiyorum size.

SORUNLARI ÇÖZECEK BİR YÖNETİM KURDUK

Bizler siyasetimizi sokakta vereceğimiz mücadeleyle sergileyeceğiz. Bugün gerek yönetimimizdeki arkadaşlar olsun, gerek dışarıdan bize farklı sebeplerden dolayı üye olamayan, âmâ gönül bağını bizden koparmamış arkadaşlarımız, farklı alanlarda vereceğimiz örgütlenme mücadelesiyle yanımızda olacaklardır. Aramızda fabrika işçisi, esnaf, çiftçi emekçimiz, liseli ve üniversiteli öğrenci yoldaşlarımız var. Orhangazi’de genç nüfusun yaygın olduğu tüm alanlarda, gençlerimizin yanında olma sözünü sizlere vermek zorundayız. Bugün, eğitim amaçlı gittiği üniversitesinden Orhangazi’ye dönmek istemeyen gençliği çok çok iyi anlıyoruz. Aynı durumdan bende, arkadaşlarımda mutlaka geçmiştir. Bizim amacımız bu durumu kuracağımız arkadaşlık bağları ve yoldaşlık kültürümüzle en az seviyeye indirmek olacaktır. Orhangazi’deki gençliğin en büyük sorunlarından birisi kendi ilçesinde, kendini çaresiz hissetmesidir yüzdendir siyasi görüşü olsun ya da olmasın biz bu gençliğin sorunlarını çözmek için en önde yürüyecek olan bir gençlik kolları yönetimi kurduk. Sayımız da eminim ki gün geçtikçe artacaktır ve hak etiiği yere muhakkak gelecektir. İlçemizdeki ana kadame yöneticilerimizin ve ilçe başanımız Ender Teke’nin öncesinde olduğu gibi sonrasında da verecekleri destekten hiçbir şüphemiz yoktur.

KAPIMIZ HERKESE AÇIKTIR

Önümüzdeki süreçte cumhuriyet halk partisi Türkiye’nin yeniden umudu olacaktır. Cumhuriyet halk partisine, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Sevgili yoldaşlar, sorumluluk bizde, sorumluluk hepimizde. Bu sorumluluğu yerine getirmek zorundayız. Bugün bu saatten sonra daha fazla çalışmak, daha fazla emek harcamak zorundayız. Bütün Orhangazili genç arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır, her türlü konuda yanlarında olma sözünü tüm samimiyetimle veriyorum. Gelin değişime el verin!!