CHP DEN DEMOKRAT PARTİYE

0
452


        Çetin Çoklar , geçtiğimiz hafta içerisinde Demokrat Partiden belediye başkan adaylığını açıkladı. CHP genel merkezinin aldığı karar ile ilçemizi İYİ Parti ile yapılan ittifak çerçevesinde İYİ  Parti ye bırakılması ilçenin her kesiminde şaşkınlıkla karşılandı ama en çok da ilçe CHP teşkilatında büyük şok yaşattı.
        Çünkü CHP ,belediye başkan adayı olarak Çetin Çoklar ismini bundan ik ay önce açıklamıştı ve bu sürecin sonrasında kadın kollarından ilçe yönetimine herkes canla başka çalıştı ,emek sarf etti.
        CHP İl yönetiminin ve genel merkezinin pek çok kararı zaten sorgulanıyor. Bunların başında HDP ile yapılan ve adı konulmayan ittifaktan tutun da iç hesaplaşmalar sebebiyle  kolay adam harcama alışkanlığı ,sayın Kılıçdaroğlunun kaybetse ed her seçinden güçlenerek çıkmış olmasının hiçbir izahatı yokken partisine bağlı, hemde gönülden bağlı bir teşkilatın aylardır vermiş olduğu emeğin görmezden gelinmesi hem saygısızlık hemde mantıksızlık.
        Gönülden bağlı diyorum, ilçe CHP tabanı , ilkelerinden adaletten ,fikirlerinden taviz vermeyen , siyasetten medet umarak zenginleşme çabası içerisinde olmayan sade ,dürüst insanlarımızdan kurulu bir teşkilat oldu her zaman. 
        Zaten Türk solunun Türk merkez sağından farkı , içlerinde yanlış yapan, müsamahada bulunan, rüşvet yiyen yada siyaset sayesinde zenginleşme çabası içerisine giren mensuplarını deşifre etmesidir. Merkez sağda bu pek görülmez. Orada biri bunları gerçekleştirdiğinde  diğerleri deşifre etmeyip paylaşma yoluna gidiyorlar.
        İlçe CHP teşkilatının içten çabası sadece ve sadece matematik hesabının kurbanı oldu. 
        İYİ Parti ile yapılan ittifak mantıksız değil. Orhangazide olsun diğer ilçelerde olsun ittifak yapılabilir, kaldıki AKP ve MHP de ittifak yapıyorlar , ancak İl yönetiminin Bursa da 8 ilçede CHP adaylarının , 9 ilçede ise İYİ Parti adaylarının desteklenmesi kararının verilmesi mantıksız. 
        Çünkü İYİ Parti henüz CHP gibi net altyapısı olan, manifestosunun sorgulanabileceği ,referans alabileceğimiz kurumsallığı sağlayabilmiş bir parti değil.  Bir seçimde yüzde yirmi de alabilir, yüzde bir in altında da oy alabilir. 
        CHP böyle bir parti değil. Öyle bir lüksü de yok zaten. 
        Umarım verilen kararda, sayın Muharrem İnce nin ilçe CHP teşkilatına yakınlığı ve Kılıçdaroğlunun , İnce ve ona yakın olanlara olan antipatisi belirleyici faktör olmamıştır. 
        Çünkü ülke de ,ilçe de böyle yönetilmez.
        İYİ Parti Orhangazi adayı sayın İsmail Yılmaz da CHP den istifa edip DP den belediye başkan adayı olan Çetin Çoklar da  ilçe sorunlarını çözmek için elini taşın altına koyma kararlılığını gösteren ilçemin gerçek askerleridir, gönül verenleridir.
        Yeni çıkarılan ve bir nisanda yürürlüğe girecek yasa ile ülkede belediyeciliğin tamamen değişeceğini ,ve her şeyin Ankaradan alınacak talimatlarla merkezileşeceğini hatırlatarak yerel seçimin ilçemize ve güzel ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız