Çalışmalar Kesintisiz Olarak Devam Ediyor

0
161

Bursa Valiliği, Coronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirlerin uygulanması için çalışmalar kesintisiz olarak devam ettiğini açıkladı. Yapılan açıklamada; Tüm Kurumlar ile salgının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek adına ülke genelinde ve ilimizde alınan tedbirler kapsamında görevlilerimiz hafta sonu da çalışmalarını ve denetimlerini kesintisiz olarak sürdürmüştür.

Salgının yayılmasının engellenmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlanması için sokağa çıkma kısıtlaması olan vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanmış, ”Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı” çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılan ödemeler ikametlerinde yapılmıştır.

Alınan tedbirler kapsamında; pazar yerlerinde ve marketlerde denetimler gerçekleştirlmiş esnaf ve vatandaşlara gerekli uyarılar yapılmış,   güvenlik güçlerimiz ise yol kontrol denetimlerine titizlikle devam etmiş, İlimizin giriş ve çıkışında kontrol noktaları oluşturmuşlardır. Ayrıca bu süreçte sokak hayvanlarının etkilenmesini engellemek için çalışma başlatılarak, hayvan barınaklarımız düzenli olarak görevlilerimizce denetlenmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.