Beka İçin Millî Karar, Cumhur İçin İstikrar

0
366


MHP 31 Mart seçimleri için üç slogan kullanacak.  Ana slogan, “Beka için millî karar, cumhur için istikrar” olacak. “Sağduyunun birlikteliği, cumhur ittifakı” ve “Türkiye ehline emanet” sloganlarının da kullanılacağı belirtildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın partisinin seçim sloganlarını açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde, “Beka içim millî karar, cumhur için istikrar” ana sloganının belirlendiğini belirten Yalçın, “Sağduyunun birlikteliği, cumhur ittifakı” ve “Türkiye ehline emanet” sloganlarının da kullanılacağını ifade etti. Yalçın’ın yazılı açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

KAMPANYA KONSEPTİ

Cumhur İttifakı’nın temel mantık ve prensibini partilerin kendi siyasi çıkarları değil millî öncelikler ve devletin bekası teşkil etmiştir. ‘Millî öncelikler ve beka’ tercihinin içinde elbette sadece bu kavramların kelime anlamını aşan zengin kıymet hükümleri ve hassasiyetler yer almaktadır. Bunların içinde aidiyet duygusu, mensubiyet şuuru, maşeri vicdan, istikrar, millî şeref ve haysiyetin korunması, millî değerlerimizin muhafazası, din ve vicdan hürriyeti, inançlara saygı gibi daha nice etkenler sayılabilir. MHP, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin kampanya stratejisini bu doğrultuda hazırlamış, kampanya konsepti olarak da “Beka içim millî karar, cumhur için istikrar” temel sloganını belirlemiştir. Bu ana temanın yanı sıra ‘Sağduyunun birlikteliği, cumhur ittifakı’ ve ‘Türkiye ehline emanet” gibi tali sloganlarda seçim sathı mahallinde kullanılacaktır.

ÜÇÜNCÜ EVRESİNE GİREN CUMHURİYET…

Kampanya ekipleri, 81 ilde faaliyette bulunmak üzere bütün yurt sathında sahada olacaklar, il başkanlarımızla koordineli olarak çalışacaklardır. Görevlendirilen arkadaşlarımız, gönüllü Ülküdaşlarımızla beraber gece gündüz demeden sahada olacaktır. Tarihin hafıza kaybına tahammülü olmadığı, geçmişte yaşanan acıların unutulmasının geleceğimizi kararttığı aziz milletimize sabır ve kararlılıkla anlatılacaktır. “Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür.” sözünün millî iradenin 31 Mart’taki tecellisine gölge düşürmemesi için şimdiden kolları sıvayan MHP teşkilatları, üçüncü evresine giren Cumhuriyet’imizin temel prensiplerinin ve kazanımlarının muhafazası için 31 Mart Yerel Seçimlerinin taşıdığı değeri olanca gücüyle halka anlatmaya gayret edecektir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız