ANALAR DA ÇÖZMESİ GEREKENLERLE BERABER AĞLIYOR

0
443

                    Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan analar 15 gündür Diyarbakır HDP il binası önündeki oturma eylemleriyle, gerçekten bir direniş destanı yazıyorlar. Katılım artıyor. İran dan gelen aileler de oğlu kızı teröristler tarafından kaçırılan asker polis, öğretmen anneler de katılıma dahil oldu .

                   Şaşırtıcı olan, dün İktidarın “Çözüm sürecine” kayıtsız destek verirken, İmralı’daki teröristbaşını öven, sadece HDP milletvekilleriyle değil, Kandil’deki Karayılan’larla röportaj yapmak için sıraya giren, halen de PKK’nın İngiltere’de kolu olarak bilinen DPI’nın “Çözüm süreci” çalıştaylarına katılan kimi isimler ile milleti “Açılıma” ikna etmek için “Akilliğe” soyunanların, hiçbir özeleştiri yapma ihtiyacı duymadan, o anaların yanına koşabilmesi!.

                  Daha çok yakın zamanda yenilenen İstanbul belediye seçimi öncesinde teröristbaşının mektubunun Anadolu Ajansı’nda yayınlanmasına, kırmızı bültenle aranan bir diğer terörist Osman Öcalan’ın TRT’de konuşturulmasına en ufak bir eleştiri getirmeksizin, gidip o analara sarılabilmeleri nasıl bir ruh haliyle yada mantıkla hareket edildiği konusunda soru işaretleri ile dolu. 

                 Erdoğan ve Bakanlar da anaların eylemini destekliyor. Vatandaşlar olarak bizler de destekliyoruz, ama aramızda bir fark olmalı, değil mi? Çünkü, onlar Devlet, yani gereğini yerine getirme makamı!..

                 HDP’yi de masaya yatıralım. Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu mu, “İradesi” tümüyle İmralı ve Kandil’e mi ipotekli, evet… “Çözüm sürecinde” ne yaptı? İmralı-Ankara-Kandil arasında postacılık… Kandil’e, İmralı’daki teröristbaşının talimatlarını, Ankara’ya ise “Şartlarını” iletti… “Çözüm süreci buzdolabına kaldırıldı” da HDP’nin, PKK’nın siyasi kolu olduğu, “PKK’ya asker alma şubesi gibi çalıştığı” hatırlandı… Kandil’e kaynak aktaran belediyelere kayyım atanıyor, ama hepimizin vergileriyle bu işi yapan HDP’ye dokunulmuyor, aksine yeniden “Figür/muhatap” haline getiriliyor…

               Bu tabloda bir gariplik yok mu? Dünyanın hiç bir ülkesinde alenen terörü öven,destek veren, imkanlarını kullanan bir parti var ve varlığını sürdürebilir.

               Yahu bu ülkede hiç kimse öz eleştiri yapmazmı? 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız