BENİM BAŞKANIM

0
846

Yaklaşan yerel seçimlerle beraber seçim meydanları da ısınmaya başladı. Resmi olan adaylar,resmi olmayan adaylar, aday adayları derken bir çok isim ortalarda dolaşmaya başladı. İlçemizde adaylar aday adayları ve isimleri geçen bu kadar kişinin olması bence gerçekten de demokrasiyi iliklerimize kadar yaşadığımızın belgesidir.

Ben yazılıp çizilenlerin üzerine şahıslardan ziyade genel görüntüye bakarak görüşlerimi belirtmek istiyorum. Partilerin çıkardıkları adaylar bunların yanında bağımsız olan adaylar ve hali hazırdaki aday adaylarına baktığımda hepsi de kendilerine göre geniş çevreleri olan yaşadıkları ilçeye en iyi hizmeti vermek için metotları olan kişiler. Öncelikle hepsini medeni cesaretlerinden ve hizmet etmek adına ellerini taşın altına koymaktan çekinmedikleri için kutluyorum. Çünkü koltuklar ateşten gömleklerdir. Yönetici oldukları süreçte sevildikleri olacak, kötü oldukları kişiler olacak herkese yaranamayacaklardır kesin. Örneğin ben böyle bir dönemde siyasete girmeyi hiçbir zaman düşünmüyorum. Oturduğum yerden eleştirmek daha kolay geliyor. Ne yazık ki çoğumuz için de böyle.

Genel görüntüye baktığımda ise bu hizmet yarışının kazanılması seçimlerinde ben genelin aksine 31 mart seçimlerinin eski seçimler gibi ateşli geçmeyeceği kanısındayım. Adaylar ve aday adayları profillerine baktığımda da saygın, seviyeli bir seçim süreci yaşayacağımızı düşünüyorum.

Sonuç olarak ortak paydamız Orhangazi.

Bu seçimlerde başkan adayları kadar yönetim kadrolarının da çok fazla etken olacağı düşüncesindeyim. Yani başkan adayı olacak kişi kadar meclis kadrosunun da iyi olması gerektiği kanaatindeyim. Ve seçimin adaylar arasında 1500 – 2000 oy farkla kazanılacağı nı düşünüyorum. Kısacası bıçak sırtı bir seçim süreci bizleri bekliyor.

Bu uzun soluklu yarışta halka kendini en iyi anlatabilen. Yönetimiyle uyumlu encümen kadrosuna iş yapabilecek ve sicili temiz isimleri kazandırabilen, Dış mahallelerdeki seçmenin isteklerini anlayan oradaki gelişmeleri iyi okuyabilen, ilçedeki Sivil toplum kuruluşlarıyla en iyi senkronize olabilen ve bu seçim sürecini nefesi kesilmeden tamamlayabilen aday bu seçimi kazanır.

Son olarak ilçedeki trafik sorununa gerçekçi bir çözüm önerisi olan adayın ilçe esnafının oylarının büyük kısmına talip olabileceğini düşünüyorum.

Aynı şekildebayanlarımızın oylarına talip olmak içinde arka cebinizde ilçedeki kaldırım işgalleriyle ilgili bir planınızın olması şart. Çünkü kaldırım işgalleri en çok onların hayatlarını zorlaştırıyor.

Bu düşüncelerle önümüzdeki seçimlerin ilçemize, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Başkan adaylarının her birine ayrı ayrı başarılar diliyorum.

    Gelecek günlerin daha güzel olması umuduyla,kalın sağlıcakla…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz
Lütfen isminizi yazınız